| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 in |
| Brand Name | Kidmi |
| Heel Height | Low (1cm-3cm) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| Sandal Type | Modern Sandals |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | EVA |
| Outsole Material | EVA |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Style | Concise |
| Heel Type | Flat with |
| Lining Material | None |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | light |
| Insole Material | EVA |
| Department Name | ADULT |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Sale!
Free Shipping on $30+
Kidmi Women’s Orthopedic Sandals Fashion Beach Flip Flop Summer Outdoor Soft Sandals With Arch Support Classic Women’s Flip Flop
Price range: $15.99 through $19.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.