| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 in |
| Department Name | ADULT |
| Brand Name | HAJINK |
| Model Number | Women Boots |
| Style | Korean Style |
| Fashion Element | Sewing |
| Shaft Material | None-Woven |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Platform Height | 0-3cm |
| Heel Type | Wedges |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Toe Shape | round toe |
| Season | Winter |
| Upper Material | None-Woven |
| Origin | Mainland China |
| Insole Material | Short Plush |
| Item Type | BOOTS |
| Pattern Type | Solid |
| Outsole Material | RUBBER |
| Lining Material | Plush |
| Closure Type | hook & loop |
| Boot Height | ANKLE |
| Heel Height | Low (1cm-3cm) |
| is_handmade | Yes |
| Boot Type | Snow Boots |
| CN | Guangdong |
| With Platforms | Yes |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Sale!
Free Shipping on $30+
Women Boots 2024 Winter Shoes Woman Waterproof Snow Boots Winter Warm Fur Botas Mujer Korea Style Black Ankle Boots For Women
Price range: $24.99 through $29.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.