| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Boot Type | Martin Boots |
| Shaft Material | Cotton Fabric |
| Outsole Material | RUBBER |
| Upper Material | Cotton Fabric |
| Origin | Mainland China |
| CN | Shanghai |
| Season | Winter |
| Insole Material | PU |
| Heel Type | Square heel |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Boot Height | ANKLE |
| Item Type | BOOTS |
| Fashion Element | Shallow |
| Department Name | ADULT |
| Toe Shape | round toe |
| Heel Height | Med (3cm-5cm) |
| With Platforms | No |
| Style | LEISURE |
| is_handmade | No |
| Pattern Type | Solid |
| Model Number | 2023 |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Closure Type | ZIP |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Free Shipping on $30+
Shoes Women Fashion Thick Sole Ankle Boots Comfortable Plus Size Snow Boots for Women Female Platform Boots Botas De Mujer 2023
Price range: $21.99 through $24.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.