| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 in |
| Brand Name | RZSMTYA |
| Boot Type | basic |
| Shaft Material | PU |
| Outsole Material | RUBBER |
| Upper Material | PU |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Winter |
| Insole Material | Latex Foam |
| Heel Type | Square heel |
| Lining Material | PU |
| Boot Height | Knee-High |
| Item Type | BOOTS |
| Fashion Element | Platform |
| Department Name | ADULT |
| Toe Shape | Pointed toe |
| Heel Height | High (5cm-8cm) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| Style | SEXY |
| is_handmade | Yes |
| Pattern Type | Solid |
| Model Number | women fashion boots |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Closure Type | ZIP |
| heel high | 6cm |
Sale!
Free Shipping
Ends in
Plus Size 34-43 New Women Boots Zipper Thick High Heels Simple Thick High Heels Autumn Winter Boots Knee High Botas
Price range: $35.99 through $36.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.