| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 in |
| Brand Name | MOUIMI |
| Style | Ows ear hook headphones |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | Mainland China |
| Material | Plastic |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Communication | WireLess |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | CE |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | None |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | other |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Sound Isolating | No |
| Waterproof | No |
| Frequency Response Range | 180 – 20000 |
| Voice assistant built-in | No |
| Wireless Type | bluetooth |
| Line Length | 0 |
| Package List | Charging Cable |
| Height[mm] | 48 |
| Control Button | Yes |
| Width[mm] | 157 |
| Depth[mm] | 159 |
| Is wireless | Yes |
| Weight[g] | 33.5 |
| NFC Technology | No |
| Connectors | None |
| Earcups Type | Semi-open |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Total Harmonic Distortion | 0.5 |
| Charging Method | cable |
| Support Memory Card | No |
| Support APP | No |
| Function | Sport |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| With Microphone | Yes |
| Features | Active Noice Cancelling |
| Choice | yes |
Sale!
Free Shipping
Ends in
Lecoo C8 Lite Sunglasses Earphones Bluetooth 5.3 Outdoor Sport HiFi HD Call Eyeglasses Anti Blue Wireless Driving Music Headset
Price range: $35.98 through $39.98
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.