| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 in |
| Number Of Drivers | 2 |
| Brand Name | CHAORUISEN |
| Material | Silica GEL |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Communication | Wireless+Wired |
| Resistance | 32 |
| Line Length | 0 |
| Connectors | Type c |
| Style | Headphone |
| Frequency Response Range | 20 – 20000 |
| Plug Type | None |
| Is wireless | Yes |
| Total Harmonic Distortion | 1 |
| With Microphone | Yes |
| Headphone Pads Material | Soft Foam |
| Function | For Office |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Control Button | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Magnet Type | Ferrite |
| Sound Isolating | YES |
| Charging Method | cable |
| Waterproof | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Support Memory Card | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Certification | CE |
| Earcups Type | Sealed |
| Wireless Type | bluetooth |
| Support APP | Yes |
| Features | With microphone |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Battery Capacity[mAh] | 250 |
| Package List | Charging Cable |
| Max Output | 250 |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Free Shipping on $30+
YDM62 Wireless Headphones HiFi Stereo Over Ear Bluetooth Headset With Mic Supports TF Noise Cancel Earphone For Cellphone PC
$27.98
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.