| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Boot Type | Snow Boots |
| Shaft Material | Fur |
| Outsole Material | EVA |
| Upper Material | Cotton Fabric |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Winter |
| Insole Material | PVC |
| Heel Type | Flat with |
| Lining Material | Plush |
| Boot Height | ANKLE |
| Item Type | BOOTS |
| Fashion Element | Fur |
| Department Name | ADULT |
| Heel Height | Low (1cm-3cm) |
| With Platforms | No |
| Style | SEXY |
| Pattern Type | |
| Fit | Fits smaller than usual. Please check this store's sizing info |
| Feature 1 | Plush Boots |
| Feature 3 | cartoon calf slippers |
| Feature 4 | Ankle Boots |
| Feature 5 | Cotton Shoes |
| Feature 6 | bedroom slippers women luxury |
| Feature 7 | thick soled ankle boots |
| Feature 8 | couple snow boots |
Sale!
Free Shipping on $30+
Winter Women Snow Boots Cute Bow Cotton Shoes Waterproof Down Short Barrel Ankle Boots Home Comfort Thick Soled Plush Boots
Original price was: $40.99.$28.99Current price is: $28.99.
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.