| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | YAERNI |
| Boot Type | Snow Boots |
| Shaft Material | flock |
| Outsole Material | EVA |
| Upper Material | flock |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Winter |
| Insole Material | RUBBER |
| Heel Type | Wedges |
| Lining Material | Short Plush |
| Boot Height | ANKLE |
| Item Type | BOOTS |
| Fashion Element | zipper |
| Department Name | ADULT |
| Toe Shape | round toe |
| Heel Height | Low (1cm-3cm) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| is_handmade | No |
| Pattern Type | Solid |
| Model Number | E1242 |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Closure Type | ZIP |
Sale!
Free Shipping on $30+
YAERNI Winter Plush Fur Short Warm Snow Boots Plus Size Platform Women’s Ankle Boots Zipper Suede Shoes for Women FreeE1242
Price range: $21.99 through $26.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.