| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | Eilyken |
| Boot Type | Stretch Boots |
| Shaft Material | Silk |
| With or install Professional accessories | Others (fill in by yourself) |
| Upper coverage | Above the knee |
| Department Name | ADULT |
| Outsole Material | RUBBER |
| Upper Material | Stretch Fabric |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Winter |
| Insole Material | PU |
| Upper fixing method | sticking |
| Heel Type | Thin Heels |
| Lining Material | None |
| Whether waterproof | Yes |
| Whether with metal toe cap | Yes |
| Gender | Women |
| Boot Height | Over-the-Knee |
| Item Type | BOOTS |
| Fashion Element | Sewing |
| Toe Shape | Pointed toe |
| Heel Height | High (5cm-8cm) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| is_handmade | Yes |
| Pattern Type | Solid |
| Model Number | BAI |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Closure Type | SLIP-ON |
| thigh high boots | stripper pumps shoes |
| strip dance pole shoes wholesale | Women's over-the-knee boots |
| long boots above the knee | tacones de mujer stilettos |
| HIGH HEEL PUMPS | high heel sexy party shoes |
| booties summer woman 2025 | long shoes for women boots |
| botas largas mujer | thigh high boots women |
| long shoes for women boots | cuissarde femme haut de cuisse |
| botas de mujer largas | botas altas mujer sobre rodilla |
| Woman sexy high heels shoes | Women's high heels boots |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Free Shipping
Ends in
Eilyken 2025 Thigh High Women Boots Over The Knee Elastic Stretch Sexy Nightclub Shoes Long Zapatillas Mujer
Price range: $36.99 through $50.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.