| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 in |
| Brand Name | hengsong |
| Fabric Type | Broadcloth |
| Pattern Type | Patchwork |
| Fit Type | Slim |
| Style | Casual |
| Thickness | Narrow Rim (<20mm) |
| Origin | Mainland China |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER |
| Elasticity | Slight Strech |
| Decoration | Button |
| Material Composition | synthetic fiber |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Release Date | Autumn 2021 |
| Season | Summer |
| Clothing Patterns | STRAIGHT |
| Shirts Type | Casual Shirts |
| Model Number | Ladies Blouses |
| Fabric content | 51% (inclusive) – 70% (inclusive) |
| Gender | WOMEN |
| Collar | Turn-down Collar |
| Closure Type | None |
| Sleeve Style | regular |
| Place of Original | Made in China |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Sale!
Free Shipping on $30+
Fashion Elegant Office Lady Blouse Women Casual White Blue Shirt Lapel Collar Long Sleeve Korean Style Botton Shirt Female Top
Original price was: $12.99.$11.99Current price is: $11.99.
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.