| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| Brand Name | SHUKE |
| Style | Wired in-ear headphones |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | Mainland China |
| Material | Plastic |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Communication | WireLess |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | FCC |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | Line Type |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Sound Isolating | YES |
| Waterproof | Yes |
| Frequency Response Range | 20 – 200000 |
| Magnet Type | Ferrite |
| Voice assistant built-in | YES |
| Wireless Type | bluetooth |
| Resistance | 32 |
| Line Length | 0.2 |
| Height[mm] | 47 |
| Control Button | Yes |
| Width[mm] | 40 |
| Codecs | AAC |
| Driver Diameter | 6 |
| Depth[mm] | 40 |
| Sensitivity | 103 |
| Is wireless | Yes |
| Weight[g] | 90 |
| NFC Technology | No |
| Connectors | Type c |
| Earcups Type | Sealed |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Battery life up to[hours] | 16 |
| Total Harmonic Distortion | 1 |
| Charging Method | cable |
| Support Memory Card | No |
| Support APP | Yes |
| Function | For DJ |
| Battery Capacity[mAh] | 300 |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| With Microphone | Yes |
| Features | Google Assistant Support |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Free Shipping on $30+
Invisible Headphones Bluetooth 5.3 Wireless In-Ear Earphones With Mic Noise Reduction Earbuds Heavy Bass Headset For Smart Phone
$25.98
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.