| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Style | Smart Casual |
| Origin | Mainland China |
| CN | Shanghai |
| Applicable Scene | Business |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Lyocell |
| Sleeve Length(cm) | short(4-16inch) |
| Applicable Season | Spring and Summer |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Decoration | Appliques |
| Pattern Type | Solid |
| Feature | Breathable |
| Gender | MEN |
| Color Style | Solid |
| Craft of Weaving | Knit |
| Type | Wide-waisted |
| Tops Type | POLOS |
| Measurement Error | Measuerd Lying Flat, There Can Be 1~3cm Differences. |
| Choice | yes |
Sale!
Free Shipping on $30+
Men’s New Polo Shirt Seamless Premium Luxury Cool Fabric Business Casual Golf Slim Fit Blouse Collar T-shirt
Price range: $20.99 through $23.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.