| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Heel Height | Flat (≤1cm) |
| With Platforms | Yes |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Sandal Type | basic |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | Mesh (Air mesh) |
| Outsole Material | RUBBER |
| Back Counter Type | Back Strap |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Style | fashion |
| Heel Type | Wedges |
| Lining Material | None |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Shallow |
| Insole Material | PU |
| Department Name | ADULT |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Free Shipping on $30+
Summer Women Slippers Fashion Beach Flats Shoes 2024 New Casual Sandals Dress Walking Flip Flops Open Toe Slides Mujer Zapatos
Price range: $13.99 through $14.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.