| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Craft of Weaving | TAT |
| Thickness | Thick |
| Lining Material | POLYESTER |
| whether full opening | Yes |
| Material | Nylon |
| Applicable Scene | CASUAL |
| Style | Casual |
| Closure Type | zipper |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Fujian |
| Applicable Season | Autumn And Winter |
| Gender | MEN |
| Model Number | 18820-19 |
| Down Content | 50% |
| Clothing Length | regular |
| Weight | 3.2 |
| Type | regular |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Filling | White duck down |
| Detachable Part | None |
| Down Weight | <100g |
| Decoration | Pockets |
| Hooded | Yes |
| Fabric Type | Broadcloth |
| Pattern Type | Solid |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Color | Gray/Black/Red/Blue/Navy Blue |
| Size | Asian Size |
| Hooded dowan jacket Men | white duck down jacket men |
Sale!
Free Shipping
Ends in
UETEEY 2024 Autumn Winter White Duck Down Jacket Men Light Weight Warm Waterproof Casual Outdoor Portable Male Puffer Coats
Price range: $28.99 through $35.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.