| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Department Name | ADULT |
| Brand Name | WHOHOLL |
| Style | British Style |
| Fashion Element | Platform |
| Shaft Material | PU |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Platform Height | 3-5cm |
| Heel Type | Flat with |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Toe Shape | round toe |
| Season | Winter |
| Upper Material | PU |
| Origin | Mainland China |
| Insole Material | EVA |
| Item Type | BOOTS |
| Pattern Type | Solid |
| Outsole Material | EVA |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Closure Type | Lace-up |
| Boot Height | ANKLE |
| Heel Height | Low (1cm-3cm) |
| is_handmade | Yes |
| Boot Type | Snow Boots |
| CN | Zhejiang |
| With Platforms | Yes |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Free Shipping on $30+
Bow Knot Short Ankle Snow Boots Women Winter Plush And Thick Insulation Waterproof PU Cotton Household Shoes Home Slipper Women
Price range: $19.99 through $26.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.










Reviews
There are no reviews yet.