| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 in |
| Brand Name | Aneikeh |
| Boot Type | Sock Boots |
| Shaft Material | Stretch Fabric |
| With or install Professional accessories | None |
| Upper coverage | Above the knee |
| Department Name | ADULT |
| Outsole Material | RUBBER |
| Upper Material | Stretch Fabric |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Summer |
| Insole Material | RUBBER |
| Upper fixing method | sticking |
| Heel Type | Thin Heels |
| Lining Material | None |
| Whether waterproof | Yes |
| Whether with metal toe cap | No |
| Gender | Women |
| Boot Height | Over-the-Knee |
| Item Type | BOOTS |
| Fashion Element | CRYSTAL |
| Toe Shape | Pointed toe |
| Heel Height | Super High (8cm-up) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| Style | SEXY |
| is_handmade | Yes |
| Pattern Type | Solid |
| Model Number | A9 |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Ladies Boots | Pointed Toe Boots |
| Fashion High Heels Boots | Thin High Heel Boots |
| Boots For Women | Spring/Autumn Boots Women |
| Women's boot | Women's Knee-High Boots |
| Suitable for season | Spring Autumn Winter Summer |
| Bottines Femme | High Heels Boots Women |
| Bottine Femme Talon | Botas De Mujer |
Sale!
Free Shipping
Ends in
Aneikeh Sexy Stretch Fabric Over The Knee Boots Women Fashion Pantyhos street Thigh High Shoes Party Nightclub Stripper Heels
Price range: $35.99 through $39.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.