| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | Voesnees |
| Boot Type | Modern Boots |
| Shaft Material | PU |
| Outsole Material | RUBBER |
| Upper Material | PU |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Insole Material | EVA |
| Heel Type | Thin Heels |
| Lining Material | PU |
| Boot Height | ANKLE |
| Item Type | BOOTS |
| Fashion Element | Platform |
| Department Name | ADULT |
| Toe Shape | round toe |
| Heel Height | Super High (8cm-up) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 7cm And Up |
| Style | Roman |
| is_handmade | Yes |
| Pattern Type | Solid |
| Model Number | 12T-1 |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Closure Type | ZIP |
| Color | As Picture Shown |
| Design/Style | Sexy |
| Fashionable Element | Platform |
| Gender | Female |
| Size | 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 |
| Season | Spring and Autumn |
| Place of Origin | Guangzhou, China (Mainland) |
| Platform | 10cm |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Sale!
Free Shipping on $30+
Women Pole Dance Shoes Training Protective Cover Overshoes Platform 10CM Sandals Protectors Suede Wear-Resist Boots Shoes Cover
Price range: $11.99 through $12.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.