| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 in |
| Brand Name | DAMORE |
| Style | Wireless headphone & headset |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | Mainland China |
| Material | Silica GEL |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Communication | WireLess |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | FCC |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | Line Type |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | other |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Sound Isolating | YES |
| Support Memory Card | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Magnet Type | other |
| Voice assistant built-in | No |
| Wireless Type | bluetooth |
| Line Length | 1 |
| Package List | Charging Cable |
| Height[mm] | 50 |
| Control Button | Yes |
| Width[mm] | 50 |
| Codecs | Apt-X |
| Driver Diameter | 20 |
| Resistance | 32(32) |
| Depth[mm] | 50 |
| Sensitivity | 123(123) |
| Is wireless | Yes |
| Weight[g] | 50 |
| Connectors | None |
| Earcups Type | Semi-open |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Battery life up to[hours] | 48 |
| Total Harmonic Distortion | 1 |
| Charging Method | cable |
| Max Output | 1 |
| Support APP | No |
| Function | HiFi Headphone |
| Battery Capacity[mAh] | 250 |
| Maximum wireless range[m] | 10m-20m |
| With Microphone | Yes |
| Features | Active Noice Cancelling |
| Choice | yes |
Sale!
Free Shipping on $30+
E7s Tws Gaming Headset Bluetooth Earphones Earbuds Blutooth Earphone Wireless Hearing Aids Sport EarBuds Hifi headphones
Original price was: $16.98.$8.98Current price is: $8.98.
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.