| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Sound Isolating | YES |
| Charging Method | Charging case |
| Brand Name | SANSUI |
| Driver Diameter | 13 |
| Material | ABS |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Communication | True wireless |
| Connectors | Type c |
| Style | Wired in-ear headphones |
| Frequency Response Range | 20 – 20000 |
| Plug Type | None |
| Waterproof | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | Mainland China |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Earcups Type | Sealed |
| With Microphone | Yes |
| Wireless Type | bluetooth |
| Battery life up to[hours] | 24 |
| Codecs | sbc |
| Sensitivity | 118 |
| Function | For Study |
| Maximum wireless range[m] | 10m-20m |
| Features | Google Assistant Support |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Control Button | Yes |
| Battery Capacity[mAh] | 300 |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Resistance | 25 |
| Package List | Charging Cable |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Free Shipping
Ends in
Sansui W97 Bluetooth TWS Earbuds 2cm Ultra Mini in-Ear Wireless Earphone IPX4 Waterproof Sport Bluetooth Headphones ENC HD Calls
$35.98
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.